Robotické vysávače

Ak sa práve zamýšľate nad novým kvalitnejším vysávačom mali by ste zobrať do úvahy aj robotické vysávače. Ide o modely z kategórie inteligentných spotrebičov. V tejto kategórii nájdete už aj práčky, chladničky, rúry na pečenie,… technológie jednoducho napredujú a pokrok sa tlačí aj do našich príbytkov. Inteligentná domácnosť nie je pojem z oblasti sci-fi filmov, ale realita, ktorá je okolo nás.

vysavač.jpg

Vysávače s rozumom
Isto ste už na nejaký robotický vysávač natrafili v obchodoch. Je to malé, okrúhle (tvarom pripomína UFO) a stojí to dosť veľa na to, aby ste si to len tak kúpili. Všetky robotické vysávače na prvý pohľad majú podobný tvar a líšia sa len v detailoch – rozmer a farba.
Na tohto malého pomocníka by ste ani nepovedali, že zvládne vysať všetky nečistoty z koberca, alebo podlahy. Pravdou je, že si budete musieť za túto technologickú novinku priplatiť.
Inteligentné vysávače stačí raz naprogramovať a o viac sa starať nemusíte. Nastavte čas kedy a ako často sa má vysávať (pokojne to môže byť doobeda, keď ste v práci). Spotrebič sa pustí do upratovania v presne nastavenom čase a bude upratovať až kým nebude všade čisto, alebo sa mu nevybije baterka.

lux.jpg

S nabíjaním nemusíte mať žiaden problém. Dokovacia stanica je súčasťou balenia a vysávač ju používa vždy keď sa potrebuje nabiť. Sám do nej zájde, nabije sa a pokračuje v upratovaní. Potrebuje ale, aby táto stanica bola prístupná a napojená na elektrickú sieť.
V závislosti od typu môže mať spotrebič niekoľko programov. Program na vysávanie rohov a kútov miestnosti, alebo program na cik-cak vysávanie či lokálne vysávanie (vysáva len časť priestoru o veľkosti cca 1 m2).
V spodnej časti prístroja sa nachádza UV lampa (nie vždy), ktorá slúži na ničenie baktérií a choroboplodných zárodkov, ktorých by ste sa dosť ťažko bežným vysávaním zbavili. Takto udržíte domácnosť nie len čistú, ale aj hygienickú.