Písanie príbehov ako skvelá záľuba

Rôzne príbehy a príhody sa nás dotýkajú každý deň. Denne sme aj my sami účastníkmi rôznych udalostí, ktoré nás ovplyvňujú, možno sa nás aj týkajú a sú našou súčasťou. Nie každý príbeh má však taký koniec, aký by sme si predstavovali. Niekedy sa všetko vyvinie úplne inak, ako sme dúfali, ako sme si želali, aby sa to všetko skončilo. Nie všetko je totiž vždy podľa našich predstáv, ale o tom je život. Avšak, celkový dej príbehu môžeme ovplyvniť, ak sa sami rozhodneme stať jeho autorom.

deník.jpg

Každý z nás môže byť spisovateľom a vymyslieť rôzne vtipné, smutné ale aj dobrodružné príhody s nečakaným koncom.  Ak sa neviete rozhodnúť, ako by ste mohli stráviť svoj voľný čas, čo keby ste sa pustili do písania? Vymýšľanie postáv, rôznych nepredvídateľných udalostí, budovanie vzťahov a charakterov môže byť skvelou zábavou. Nie len že si týmto spôsobom rozširujete slovnú zásobu, núti vás to premýšľať, uvažovať nad konaním postáv, ktoré si vymyslíte a vdýchnete im život. Nič nie je lepšie ako byť autorom príbehu, ktorý ste stvorili sami vašou mysľou. Najkrajšie na tom všetkom je, že vy sami rozhodnete o tom, ako to všetko dopadne. Či už sa rozhodnete pre šťastný koniec alebo dáte prednosť niečomu celkom inému. Všetko je to len na vás a na vašej mysli.
psaní.jpg

Písanie mi veľmi pomohlo, keď som sa cítila osamelo, pretože som získala príležitosť komunikovať s hlavnou postavou celého príbehu. Plne som sa sústredila iba na to, ako sa zachová, čo urobí a tým pádom som nemala čas premýšľať nad mojou samotou, pretože som musela budovať život mojej hrdinky alebo hrdinu na papieri. Dokázala som sa odreagovať a veľmi mi to pomohlo. Znamená to pre mňa viac než len obyčajnú záľubu a myslím si, že ten, kto sa cíti rovnako ako som sa cítila ja, si túto skvelú možnosť trávenia voľného času rozhodne zamiluje. Ničoho sa netreba báť, pretože každé jedno rozhodnutie, ktoré urobíte, je len na vás a vy sami si vyberáte, ako sa všetko vo vašom vlastnom príbehu bude vyvíjať. Tak čo, kedy najbližšie začínate s tvorením a písaním aj vy?