Mať plán je dôležité

Mať plán je prvý krok, ktorý musíte urobiť ak chcete byť úspešný. A to nielen v živote ale každopádne to platí aj čo sa týka toho ak chcete začať podnikať. O tom že podnikateľky zámer je veľmi dôležitý sa píše všade možne, ale už o poznanie menej sa dozviete o čom by mal tak byť.

dohoda.jpg

Veľmi dôležitým faktorom na ktorom pohorí množstvo začínajúcich podnikateľov je prvotný vstup.

Väčšina si totiž myslí že stačí mať kvalitný produkt a ono sa to nejak ten úspech dostaví. Ale tak to nefunguje. Môžete mať akokoľvek kvalitný produkt alebo poskytovať akokoľvek kvalitnú službu. Ale ak raz o vás nik nevie alebo je cena neprimerane vysoká, môžete na úspech zabudnúť. Lepšie povedané váš vklad do podnikania musí byť rovnako kvalitný ako produkt či služba ktorú ponúkate.

Samozrejme ak ste sa teraz rozhodli že z vás bude podnikateľ, v tom prípade blahoželáme. Máte prvý krok za sebou a to je už samé o sebe úspech. No na to aby ste dnes uspeli musíte stáť pevne na nohách a jasne si vedieť určiť čo je a čo naopak nie je pre vás dôležité. Rovnako ako tak aj to koľko ste ochotný obetovať. Aby ste boli opäť schopný vstať a ísť ďalej. Tam hoci sa to nezdá tak tak býva pes zakopaný. Pretože vyžiť z výplaty do výplaty je jedna vec ale postarať sa o to aby výdaje firmy boli menšie ako jej prímy je niečo úplne iné. Ak sa vám aj podarí udržať sa v pluse nesmiete taktiež zabúdať na to že časy sa menia a to čo platilo včera, dnes už platiť nemusí.

bankovnictví.jpg

To že ste pred rokom začínali a boli ste na trhu jediný čo ponúkal danú službu alebo produkt je určite fajn pocit. Byť prvý je skrátka pocit na nezaplatenie a o to viac to platí aj v podnikaní. No nezabúdajte že konkurencia nespí. A ak je na niečo čas tak je to na rozšírenie podnikania a nie sa iba udržanie sa na trhu. A samozrejme síce v neposlednom rade, musíte byť pripravený aj predať to čo ste vybudovali. Možno si jedného dňa poviete že stačilo a je čas ísť si trocha užiť. Ale to je už tá príjemnejšia časť ktorú by chcel asi zažiť po rokoch driny každý podnikateľ. Skrátka predať podnik a byť do konca života zabezpečený.