5 vecí čo treba k úspechu

Väčšina ľudí si v dnešnej dobe myslí že čím viac toho vie a čím sú vzdelanejší tým lepšie sa budú mať. No býva samozrejmosťou najme vo väčších firmách že na riadiacich pozíciach, a tým myslíme od teamleadr-a až po manažéra často krát bývajú ľudia dosadený po známosti. A to sa vám ako inteligentnému a šikovnému podriadenému nemusí vždy oplatiť. Preto ak dodržíte nasledujúce pravidlá úspech je váš.

pracovní stůl.jpg

Neoslňujte šéfa

Ukázať nadriadenému že niečo ovládate a viete to dokonca lepšie ako on sám nebýva v určitých prípadoch žiadané. Predsa len ak zistia jeho nadriadený že vy to viete lepšie prečo by ho nemali prepustiť. A tak sa vás skôr či neskôr zbaví on, a zachráni si tak stoličku.

Radšej zamestnajte nepriateľa ako priateľa

Nie nadarmo sa hovorí že priateľa maj blízko a nepriateľa ešte bližšie. Teraz sa pýtate ako to asi myslíme, ale berte to tak že priateľ časom bude vaše kamarátstvo využívať pre svoj osobný prospech čoraz viac. Kým nepriateľ sa vám bude snažiť dokázať že ste sa mýlili a je o dosť lepší. A preto vám v konečnom dôsledku zarobí viac peňazí. Naučte sa preto nepriateľa správne využiť.

Hovorte radšej menej

Určite sa aj vám stalo že ste v zápale rozhovoru povedali niečo čo ste v konečnom dôsledku nechceli povedať. Väčšina úspešných ľudí hovorí menej. A preto je ťažké odhadnúť čo si myslia. To mnohých ľudí desí pretože nevedia ako na nich. Je to dobrý spôsob ako pri vyjednávaní dosiahnuť čo potrebujete.

Vyhrávajte svojimi činmi

Vyhrávajte svojimi činmi. Predstavte si že sa máte hádať s hlupákom. To že máte pravdu u neho nič neznamená. Najčastejšia odpoveď bude „viem že to tak je a ty sa mýliš“ alebo podobné nezmysli. Tu nemá zmysel sa s ním hádať. Tu platí že musíte konať a dokázať ostatným svojím činom že to vy máte pravdu. A preniesť tak bremeno klamstva preč zo svojho pleca.

sny.jpg

Ste to s kým sa stretávate

Ak trávite čas s niekým čo má pocíť že svet je proti nemu tak sa mu preto snažíte pomôcť. Môžete to brať ako dobrý skutok, no majte na pamäti, že vás práve takýto človek bude postupne ťahať nadol. Preto by ste sa mali zamerať viac na ľudí ktorý sú viac optimisti. A skôr hľadajú spôsoby ako rásť ako naopak. Klesajú na mysli pretože svet im stále iba ubližuje a nik im nechce pomôcť.