Novodobý zatepľovací materiál

Zatepľovanie domu či stavby. Pri tomto slovnom spojení mnohým ľuďom napadne klasický biely polystyrén, ktorý je zložený z bielych guličiek. Takýto klasický polystyrén sa ľahko poškodí, takže následne sú biele guličky všade, lepia sa na oblečenie a znečisťujú okolie stavby. Avšak tento polystyrén nie je jediným zatepľovacím materiálom. Je síce najznámejší, no v dnešnej dobe poznáme už modernejšie materiály. Medzi takéto zatepľovacie materiály patria aj PIR dosky a ich cena. PIR dosky sa teda pomerne novým typom izolačného materiálu. Vyrábajú sa z polyuretánovej tvrdenej peny, ktoré má obojstranný polep. Pre svoje výborné vlastnosti sú PIR dosky vhodným materiálom na zatepľovanie fasád, šikmých či rovných striech, podláh a stropov. Sú vhodné na použitie aj pri zatepľovaní netradičných stavieb ako sú drevostavby, pasívne alebo nízkoenergetické domy. Sú dobrým riešením aj pri zatepľovaní sendvičových konštrukcií.

klasický biely polystyrén

A aké sú teda vlastnosti PIR dosiek? Poďme sa na nich spoločne pozrieť. Majú zvýšenú odolnosť voči ohňu, čiže sú bezpečnejšie ako iné zatepľovacie materiály. Majú minimálnu nasiakavosť a sú odolné voči škodcom. Nemusíte sa teda ani pri drevostavbách obávať škodcov, ktorí by vám mohli vašu stavbu poškodiť. Veľká výhoda je taktiež aj ich vysoká pevnosť v tlaku. V neposlednom rade sa s nimi vďaka svojej nízkej hmotnosti dobre a ľahko manipuluje. Navyše sú aj šetrné k životnému prostrediu.

zateplená stavba

Pravdepodobne očakávate, že takýto dobrý stavebný materiál bude mať vysokú cenu. Opak je však pravdou. Naša firma vám ich vie predať za bezkonkurenčnú cenu a ešte vám ich aj dovezieme tam, kde ich budete potrebovať. Cena PIR dosiek závisí od zvolenej hrúbky, povrchových úprav, typov spoja, farby a samozrejme množstva. Požiadajte nás o cenovú ponuku a my vám radi pomôžeme s vyrátaním cenových nákladov na zateplenie vašej stavby PIR doskami.