Jednoduché spôsoby použitia zvyšných citrónov

1. Vytvorte domáci prášok z citrónovej kôry
Tu je, ako urobiť domáci prášok z citrónovej kôry v 3 jednoduchých krokoch. Pozbierajte šupky a vyrovnajte ich. Vložte ich do odvlhčovača a dehydratujte ich 24 hodín, až kým nebudú stočené a krehké. Ďalej vytvorte prášok v mixéri – jemné alebo hrubé, ako by ste len chceli. Skladujte citrónovú kôru v sklenenej nádobe na chladnom, suchom mieste. Použite prášok v receptoch na pečenie alebo na krásu a zdravie. Môžete dokonca vysušiť šupky na slnku po dobu 3-4 dní pred ich rozdrvením.

citron

2. Recept na rozjasnenie pokožky z citrónovej šupky
Varte citrónové šupky vo vode, až kým sa nevyparí polovica vody. Zmes ochlaďte, vyceďte a odoberte kvapalinu do sklenenej nádoby. Uložte ho do chladničky. Aplikujte trochu každý deň na škvrny, vrásky a poškodenú pokožku. Nechajte tento recept cez noc pred umývaním studenou vodou. Opakujte každú noc. Vyhnite sa slnku pri používaní citrónovej kôry na odfarbenie pokožky. Môžete tiež použiť zvyšné citrónové šupky na ruky, lakte a kolená, aby ste zjasnili a odľahčili pokožku.

citronek

3. Recept na hydratačný krém s citrónovou šupkou z mandľového oleja a medu
Je to hydratačný krém pre suchú, popraskanú pokožku. Misku zmiešajte citrónovou kvapalinou s čajovou lyžičkou medu a mandľového oleja. Naneste zmes na tvár a krk denne. Je to nádherný a obohacujúci recept z citrónový kôry, za ktorý vám vaša pokožka poďakuje.

hodně citronu

4. Recepty z citrónovej kôry a pomarančovej kôry
Urobte vývar zo zvyšných citrónových šupiek so zvyškovými citrusovými / pomarančovými / mandarínkovými / nektarinkovými ovocnými šupkami v kvetináči s vodou. Do zmesi vložte škoricu a niekoľko klinčekov. Pokračujte vo varení tejto zmesi po dobu 15 minút (váš dom bude voňať úžasne!). Po znížení množstva vody vypnite sporák. Zmes ochlaďte a skladujte v rozprašovacej fľaši. Postrekujte po celom dome na prirodzenú osviežujúcu vôňu.