Xiaomi Yunmi chladnička s 21“ displejom

Od značky xiaomi by človek čakal, že vyvíja a vyrába len mobilné telefóny a ich príslušenstvá. Realita je však taká, že túto značku nájdete aj na určitých elektromobiloch. V ponuke majú všetko od výmyslu nášho sveta.
Notebooky, robotické vysávače, domáce aj ostatné potreby, príslušenstva, a tak ďalej až k elektrickým autám.

xiaomi
 
Xiaomi Yunmi je doslova inteligentná chladnička, ktorá priťahuje pozornosť hlavne vďaka veľkým 21 palcovým displejom s FULL HD rozlíšením. Displej slúži hlavne pre zábavu pri pečení, varení alebo pri umývaní riadu. Kreativite sa medze nekladú – môžete vyhľadať a pozerať recepty, rôzne videá, filmy, návody. Samozrejme, že nechýba ani možnosť prispôsobenia zobrazovania, aby ukázal vami požadované informácie.
 
Podporuje aj WiFi, a tak možnosť spárovať s mobilným telefónom Android či iOS oceníte, pretože rozširuje jej funkcionalitu.
 Prostredníctvom telefónu totiž viete si nastaviť teplotu pre vybrané komory alebo aj časti ukladacieho priestoru. Chladnička zároveň podporuje inteligentné hlasové povely, bohužiaľ však funkcia je zatiaľ dostupná iba v Čínštine. Zapne svetlo, prepne sa do režimu TV a podobne.
 
 
Rozmery chladničky sú: 1780 mm x 636 mm x 836 mm. Priestranný spotrebič ponúka pre domácnosť viac než dosť úložného priestoru, ktorý sa pretavuje do 450 + 273 + 177 litrov. Jej hlučnosť je pritom len 38 decibelov, čiže skoro len šepká. Do predaja by sa mala dostať v auguste na jej zemi pôvodu, v Číne a má stáť $ 900 dolárov, čo je približne € 770 eur.

telefon
 
XiaoMi tvrdí, že ich cena nie je nastavená podľa kvality. Súhlasíte? Ja rozhodne áno. Ich kvalita je naozaj na vysokej úrovni – mám to preverené. Stačí si vybrať napríklad Redmi note PRO, ktorý má až tak odolný displej, že ho nijako nezlomíte rukami ani pri páde na betón.
 
Kvôli jej rozmerov sa bude dať kúpiť len v rodnej krajine. Škoda. Ale dúfajme, že sa dostane aj k nám, do Európy. Možno to bude stáť viac ako sedemsto či osemsto eur, no ušetrí energiu, ak ju správne nastavíte.