Ako fungujú podvody s tlačiarňami

Tlačiarne sú lacné záležitosti. Nájdeme modely aj okolo 40 eur. Náplne do tlačiarní sú však iná záležitosť. Aj keď existujú repasované modely, ktoré nestoja až tak veľa, originály sa pohybujú v desiatkach eur. Výrobná cena sa však pohybuje v rovinách centov. Áno, centov. Ak si predstavíte náplň do tlačiarne, tak je to plastová nádoba, ktorá obsahuje… atrament. Nič viac. Tlačiarenské spoločnosti však hovoria opačne, hovoria o technológiách, ktoré umožňujú zistiť hladiny atramentu v toneri, ktoré zabezpečia lepšiu spotrebu… ide však len o čip, ktorý ma zabezpečiť aby toner vyzeral „drahšie“. Celé je to nastavené na obchodný model žiletiek, kde samotný strojček kúpite za smiešnu sumu, ale prerobíte na ostrí, ktoré sa otupuje a neustále sa musí meniť.

fax
 
Nemá zmysel presviedčať nikoho, že vo svete kedy existujú autá, ktoré jazdia samé je tlačiareň, ktorá má veľmi vyspelý systém samodetekcie atramentu obyčajný nonsens To je ako keby niekto hovoril o tom, že hrnček na kávu je výsledok dlhoročnej práce vedcov zo sedemnástich štátov a musí stáť celý majetok. Pravda je taká, že tlačiarne v záujme zisku robia náplne tak, aby ich životnosť bola čo najnižšia, aby sa lámali, aby míňali viac a viac atramentu a ľudia si ich kupovali viac a viac. Dokonca aj keď ste sa rozhodli, že budete tlačiť čiernobielo, tak si buďte istí, že do každej čiernej je vždy automaticky pridaná aj tmavomodrá farba, aby ste minuli farbu čo najskôr. Ak chcete nejakým spôsobom zasiahnuť, tak to radšej nerobte. Neskúšajte toner rozoberať, alebo ho napĺňať, tlačiareň to najskôr zistí a prestane riadne fungovať. Aj to je jeden z ťahov výrobcov tlačiarní ako vás donútiť minúť viac a viac peňazí. 
 

telefon

Čo s tým?
 
Kúpte si laserovú tlačiareň. Vydrží dlhšie. Nič iné sa s tým nedá robiť. Alebo si založte spoločnosť na výrobu tlačiarni.