Výťahová šachta zo skla

Široké možnosti využitia skla, ako stavebného materiálu je možné vidieť na jeho čoraz väčšej obľúbenosti, ktorá sa prejavuje napríklad vo forme jeho využívania ako interiérového i exteriérového doplnku. Či už hovoríme o sklenených zábradliach, fasádnych systémoch, balkónoch, terasách, schodoch, stenách, sprchových kútoch, dverách, prístreškoch alebo pochôdznom skle, môžeme všeobecne usúdiť, že sklo dodáva každému dizajnu určitú dávku modernosti, jednoduchosti a elegantnosti. Okrem toho sklo pôsobí taktiež aj luxusným dojmom a dokáže oživiť zariadenie akéhokoľvek domu, bytu či stavby, určenej na iné účely než je bývanie. Práve preto môžeme sklenené prvky nájsť vrátane rodinných domov zväčša aj vo veľkých moderných stavbách, ako sú nákupné centrá, hotely, podniky, inštitúcie, múzeá, galérie, letiská, železničné a autobusové stanice či iné verejné priestranstvá. Na týchto miestach si môžeme všimnúť taktiež aj výťahy, ktorých výťahové šachty sú rovnako zo skla.

sklenený výťah

Takéto zasklenie výťahovej šachty Lmmont.sk sa realizuje špeciálnym bezpečnostným sklom, ktoré vrátane nadčasového a moderného dizajnu, dodá výťahu aj možnosť hľadieť dnu a pozerať sa z neho navôkol. Ľudia majú teda často pri používaní skleneného výťahu, počas toho ako sa presúvajú z jedného poschodia na druhé, zážitok z výhľadu. Sklo, ktoré sa na zasklenie využíva je naozaj veľmi odolné a pevné, takže nie je ho tak jednoducho možné rozbiť.

zasklená výťahová šachta

Pri jeho montovaní sa používajú kovové konštrukcie, ktoré sú rovnako pevné a držia bezpečne presklenú šachtu aj spolu s výťahom pokope. Presklený výťah sa dá nainštalovať podobne ako iné druhy sklenených inštalácií v interiéri aj v exteriéri. Veľkou výhodou sklenenej výťahovej šachty je to, že výťah je vďaka nej mimoriadne dobre presvetlený. Ak teda plánujete v budove nainštalovať výťah a chcete mu dodať najmodernejší vzhľad, na výťah so sklenenou šachtou sa môžete spoľahnúť, pretože ide o naozaj zaujímavý prvok, ktorý spestrí architektúru celkovej stavby.