S klimatizáciou vám už nebude po čele stekať pot

Naše podnebie je známe striedaním štyroch ročných období, počas ktorých zažijeme chladno, ale aj horúco, a práve letné mesiace sa za posledné roky vyznačujú vysokými teplotami, na čo nie sme zvyknutí, a preto nám aj život v takýchto horúčavách spôsobuje problémy. V interiéroch je naakumulovaný horúci vzduch, a ten potrebujeme ochladiť na prijateľné hodnoty.

Diaľkové ovládanie je veľmi pohodlné

V mestách je horúčava neznesiteľná, a preto klimatizácia dunajská streda pribúdajú predajcovia s klimatizačnými jednotkami, ktoré si môžete zadovážiť aj v Dunajskej Strede, spoločnosť MASTERKLIMA, s.r.o. vám ich predá, namontuje, urobí predprípravu, klimatizáciu potom aj čistí a vykonáva potrebný servis. Pomôžu vám aj s výberom tej správnej klimatizačnej jednotky niektorej zo značiek Midea, Toshiba, Samsung alebo Daikin. Pred samotnou kúpou si však treba zistiť niekoľko informácií, napríklad veľkosť plochy, ktorú chcete ochladiť, od nej je totiž závislý výkon, čo vplýva na spotrebu elektrickej energie v byte alebo dome.

Typy klimatizačných jednotiek:

Nástenná:

Názov napovedá, že sa inštaluje na stenu. Na trhu sú dve najčastejšie prevedenia: Split a Multi-split. Typ Split je zložený z dvoch jednotiek, vonkajšej a vnútornej, ktoré spája potrubie na chladivo. Kompresor je umiestnený na vonkajšej strane, takže v interiéri nespôsobujú hluk. Multi-split to má už v názve, znamená to, že jedna vonkajšia jednotka zvládne obsluhu až šiestich vnútorných jednotiek. Oproti Splitu má táto nižšie vstupné náklady a zároveň sa jednoduchšie obsluhuje.

Mobilná :

Táto jednotka sa ľahko premiestňuje v rámci bytu či domu, ale vziať ju môžete aj do ktoréhokoľvek iného priestoru, na chatu a podobne. Nevýhodou je vyššia hlučnosť a potreba hadice, cez ktorú sa odvádza zhromaždené teplo.

Ochladený vzduch si budete užívať...

Parapetná :

Parapetná klimatizácia má v spodnej časti prieduchy, ktoré pripomínajú podlahové kúrenie. Táto jednotka sa inštaluje na stenu.

Okenná :

Túto verziu môžeme zaradiť niekde medzi splitový a mobilný typ, má tvar kocky, ktorá sa inštaluje do okna v polohe, keď jedna časť presahuje do interiéru a druhá polovica vytŕča von. Nevýhoda je v hlučnejšom chode a skutočnosti, že nemôžete využívať zablokované okno.