Presúvať sa za teplom alebo lepším biznisom je možné aj s celým domom

Otvorené hranice a neobmedzené možnosti cestovania či bývania aj v iných štátoch nám umožňujú putovať z miesta na miesto, striedať destinácie a miesta pobytu či podnikania. Veľkou výhodou tohto presúvania sa je aj vlastné bývanie v mobilných domoch či mobilheimoch, ktoré ponúkajú rozličné možnosti ako ich využiť, okrem bývania sú výbornou možnosťou na zriadenie nejakej podnikateľskej prevádzky, kancelárie či predajne a podobne.

Takto vybavený je aj mobilheim

Spoznávať krajinu, ľudí, bývať práve tam, kde sa nám páči a tiež presúvať mobilné domy sa so svojou prevádzkou za lepšími výsledkami v podnikaní, ponúkať služby aj mimo miesta svojho bydliska, to sú benefity, ktoré sa skrývajú za rastúcou popularitou mobilných domov. Tie sú akýmsi kompromisom medzi karavanom a bývaním v rodinnom dome. Historicky prvé mobilné domy boli vyrobené v USA pred 80-timi rokmi a tam ich aj dnes v hojnej miere využívajú ako rodinné sídla, na rekreačné a podnikateľské účely.

Internetové portály prekypujú ponukou mobilných domov na prenájom alebo na predaj. Ide o domy, ktoré majú kompletne zariadený interiér, s plne vybavenou kuchyňou, modernou spálňou, obývacou izbou, v ktorej sa nachádza rozkladacia sedačka, nechýba ani WC a sprchovací kút. Rozmery mobilheimu dovoľujú ich prevoz po cestách bez toho, aby ohrozovali dopravu. Ďalšou výhodou domu „na kolesách“ sú jeho minimálne náklady na energie.

Malá chatka v lone prírody

Konštrukcia mobilného domu ho predurčuje na využívanie prevažne v teplejšom období roka, ale stačí niekoľko úprav a dá sa používať celoročne. K základnej úprave patrí dodatočné zateplenie domu, okná s jednoduchým zasklením vymeniť za dvojité, do domu nainštalovať kúrenie na tuhé palivo a vhodné je aj zaizolovať prívod vody, aby počas mrazov nezamrzol. Takto je možné v mobilnom dome stráviť aj chladné dni, relaxovať alebo pracovať aj keď vonku klesajú teploty pod nulu.