Kvalitné matrace, investícia do vášho zdravia.

Je všeobecne známe, že značný podiel na našich výdavkoch majú nákupy, ktoré sú pre nás potrebné len minimálne. Dokonca nakupujeme aj tovary, ktoré vôbec nepotrebujeme. Na druhej strane tohto nákupného správania je absolútna ignorácia vecí, ktoré sú pre nás takmer životne dôležité, využívame ich každý deň, ale investujeme do nich iba minimum prostriedkov. K takýmto podceňovaným potrebám určite patria matrace, na ktorých spíme. Ak si uvedomíme, že spíme osem hodín denne, tak priemerne žijúci človek využíva matrac približne 25 rokov. Ťažko by sme hľadali v domácnosti niečo, čo využívame v takej miere ako matrace.

kvalitny spanok

Nie je asi nič výnimočné, že niektorí ľudia spia na jednom matraci aj 20-25 rokov. A ani vtedy nevidia dôvod na jeho výmenu. Možno sme to mohli akceptovať v minulosti, keď ľudia nemali peniaze ani na základné potraviny. No dnes už odborníci odporúčajú meniť matrac po 7 až 10 rokoch. Je zaujímavé že výrobcovia či predajcovia matracov vám ponúknu záruku aj 20 rokov. Samozrejme, že ide o marketingový ťah, aj keď musíme uznať, že dnešné kvalitné matrace by to z hľadiska pohodlia zákazníka a funkčnosti určite zvládli.

matrace segum

Hlavným dôvodom zvažovania výmeny matraca je hygienické hľadisko. Matrac, na ktorom každú noc spíme, postupne v priebehu rokov mení svoje zloženie. Pohlcuje postupne náš pot a mikroskopické kúsky kože. S potom súvisí ďalší problém. Matrac svojim telom pravidelne vyhrievame a dýchaním zvyšujeme aj jeho vlhkosť, čím pripravujeme dokonalé prostredie pre množenie roztočov. Pravdepodobne nám to nevadí, keďže roztoče voľným okom nevidíme. No tie si v matraci žijú svojim životom. Nášmu zdraviu neškodia priamo roztoče, ale ich exkrementy. Prítomnosť prachu v matraci už asi nikoho neprekvapí, no aj ten sa tam za roky užívania udomácni v nevídanom množstve.

Takže, ak používate svoje matrace viac ako 10 rokov, určite je čas začať uvažovať nad kúpou nových. Nie je to otázka nejakého zbytočného luxusu, ale ide o investíciu do vášho zdravia. Ak sa potrebujete zorientovať v širokej ponuke, ktorá je na dnešnom trhu, skúste si obzrieť SEGUM matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace.