Grammarly: gramatická kontrola anglických prác

Angličtina. Potrebujete v nej napísať dlhší dokument, príbeh či projekt do školy, no nie ste si istý jeho správnosťou? V tom prípade je pre vás táto aplikácia ako stvorená.anglický slovník.jpg
Grammarly je spoločnosť, ktorá vyvinula digitálneho asistenta na písanie. Ide o druh čiastočne umelec inteligencie, no väčšinu tvoria vložené informácie od skutočných ľudí. Pre verejnosť svoj produkt predstavila ako službu, s pomocou ktorej budete s dostatočnými znalosťami anglického jazyka písať ako profesionáli.
Má skutočne jednoduchý prístup a kopu nápomocných rád. Požadovaný text môžete buď písať priamo do bloku tam, a súčasne získavať spätnú väzbu, alebo ho spísať inde, do Grammarly len skopírovať a softvér až vtedy skontroluje vašu prácu. V prvom rade monitoruje základné pravopisné chyby, ako napríklad hláskovanie, čo, ak ste sa niekedy túto reč učili, určite viete, že môže ísť o výzvu nepomýliť sa v ňom, čiarky, veľké /malé písmená, nesprávne použité členy a zámená (najmä that, which a who), zlé vyčasovanie slovies, a kopu ďalších menších pravopisných chýb, ktoré ste si možno ani neuvedomili, vrátanie príležitostného slovosledu.
Avšak nemusíte sa báť, že by sa opravilo niečo, čo ste zamýšľali napísať. Nejde totižto o automatizované prepisovanie. Program iba červeným podčiarkne všetko čo považuje za nesprávne a na vedľajšej lište k tomu pridá predpokladané správne riešenie a vysvetlenie, prečo sa jedná o chybu, čiže zároveň sa aj niečo naučíte.písanie na počítači.jpg
Popri tom spracuje zaujímavé štatistiky o priemernej dĺžke ústneho prejavu, pomere dlhých a krátkych viet, úrovni vyjadrovania sa a používania zložitých, či naopak obyčajných slov a váš celkový výkon. Môžete si dokonca určiť o aký žáner a útvar sa jedná, a pre koho bude text určený. Tieto všetky funkcie sú súčasťou bezplatného prihlásenia sa a používania. Po zaplatení si predplatného sa dokonca dostanete k ďalším skvelým možnostiam, avšak pre bežné používanie vám určite postačia aj tie zadarmo.
Na druhej strane netreba zabúdať, že nejde o samo písací stroj, ktorý za vás všetko napíše a poopravuje. Ide o pomocníka, ktorý urobí čo sa dá s materiálom, ktorý mu zadáte.