Disneyland – miesto nie len pre deti

Walt Disney bol známy americký producent, režisér, scénarista a animátor. Kto by nepoznal jeho nádherné rozprávky? Postavičky ako Mickey Mouse či Káčer Donald sa stali kultovými. Môžeme teda povedať, že na svete skoro neexistuje osoba, ktorá by nepoznala tieto rozprávky a práve vďaka takémuto úspechu boli zriadené rozprávkové miesta Disneylandy. Parkov je po svete viacero, ten prvý bol založený v USA, v Kalifornii. Ústrednou postavičkou tohot čarovného miesta je známa postava Mickey Mouse. Týchto zábavných parkov je teda niekoľko, okrem spomínanej Kalifornie tento zábavný park nájdete aj na Floride, Tokiu, Hong Kongu či v Paríži. My sa bližšie pozrieme práve na Disneyland v Paríži, nakoľko je k nám najbližšie a jedná sa o jediný európsky park tohto druhu.

disneyland.jpg

Disneyland vo Francúzsku
Toot čarovné miesto sa vo Francúzsku sa nachádza neďaleko Paríža, konkrétne v meste Marne la Vallée, do ktorého to máte cca 30 minút od Paríža. Zábavný park je tu otvorený už od roku 1992 a je ideálnym výletom pre rodiny, ale taktiež aj pre dospelých či zamilované dvojice. O tom že je park skutočne známy a obľúbený svedčí fakt, že ho ročne navštívia milióny turistov. Blízkosť hlavného mesta je tiež pohodlná, ak si chcete spraviť výlet nielen k Eiffelovke, ale zažiť aj niečo špeciálne a rozprávkové.

zábavný park.jpg

Park sa skladá z dvoch tematických častí, ktoré dopĺňajú hotely, obchody a golfové ihrisko. Dokopy tu nájdete až 53 atrakcií. Zaujímavou atrakciou je napríklad čarovný zámok Šípkovej Ruženky, pri ktorom sa návštevníci schádzajú každý večer a sledujú krásny ohňostroj, ktorý je vyvrcholením dňa.Ďalšou zaujímavosťou sú tiež krajinky v rôznych štýloch – divoký západ, dobrodružstvá v džungli, rozprávkové príbehy a futuristický pohľad do budúcnosti. Celodenná vstupenka do parku vás vyjde okolo 50 eur, ale zážitkov si odnesiete kopec na celý život.