Ako dostať elektrosmog z vášho bývania?

Čo vysiela elektrosmog? Vysiela ho taká WiFi, mobilný telefón, a v podstate aj všetky elektrické spotrebiče. Ako sa pred nimi ochrániť?
Elektrosmog je akoby taká sieť pavučín, ktorá je istotne popretkávaná aj u vás doma. Poviete si, že na počítač tak často nechodíte, máte káblový internet a televíziu, takže vás sa to netýka? Nemáte pravdu. Ak používate práčku, mikrovlnnú rúru, normálnu rúru, telefón, počítač… Všetko to je elektrosmog. Používate taký elektrický budík? Áno? A máte ho blízko vašej hlavy však? Alebo budík na telefóne. To sú všetko faktory, ktoré môžu zapríčiniť nespavosť a bolesti hlavy.

elektrosmog

Prečo je elektrosmog taký nebezpečný? Môžu spôsobovať spomínanú nespavosť, podráždenie, vypadávanie vlasov, rakovinu, hyperaktivitu detí a také rádiobudíky a zapojené spotrebiče blízko hlavy pokojne aj leukémiu.
Ako sa pred týmto žiarením chrániť?
Výborným odpudzovačom sú prírodné látky. Teda minerály a to konkrétne taký šungit, či ametyst. Šungit pohlcuje žiarenie až 275 000-krát. Tieto minerály nie sú nejaké drahé ale ich účinnosť je naozaj kvalitná. Rovnako aj ametyst, ten musíte aj občas umyť pod tečúcou vlažnou vodou.
Kvetiny sú tiež skvelým bojovníkom. Brečtan, kaktus, papraď či takzvaný svokrin jazyk. Položte ich pri počítač, televízor, čí iné elektrické spotrebiče a ony vysajú časť zo smogu.

spektrum

Spravte niečo aj vy pre seba. Napríklad taký mobilný telefón si nenoste do spálne. Ak idete prerábať, televízor si nikdy nedávajte do miestnosti, kde spíte. To isté platí aj o televízory a laptope. Ak už ich teda chcete mať v miestnosti, odpojte ich zo zásuvky, alebo ich aspoň zakryte. Mikrovlnka by sa nemala používať vôbec. Áno pred mnohými mesiacmi kolovalo po nete video, kde kvety, ktoré dostávali vodu z mikrovlnnej rúry vyschli a tento pokus sa potom spravil oficiálne v laboratóriu, kde ho vedci vyvrátili, no niekedy netreba veriť ani vedcom. No a v neposlednom rade, ak máte wifi pri svojej posteli dajte ju preč, najlepšie si zaobstarajte káblový internet.