5 charakteristík vzťahu, ktoré hovoria, že obstojíte v skúške času

Vrátenie rešpektu
Partnerstvo je založené na rešpekte a dôvere a vzťah je založený na láske. To znamená, že obaja partneri musia dávať a prijímať lásku a úctu od ostatných a cítiť, že ide o rovnoprávny vzťah. Musíte rozšíriť emocionálnu podporu a venovať pozornosť vzájomným potrebám. Mohlo by to súvisieť s akýmkoľvek aspektom – práca, zodpovednosť za domácnosť, financie atď. Táto stála podpora vytvára dlhodobé puto.dvojicd.jpg
Byť záchytným bodom
Takmer každý je v súčasnosti zaneprázdnený pracovným stresom, ale vo vzťahu si musíte byť vedomí a zaujímať sa o svoj každodenný život. Možno poznáte väčšie veci, ale je potrebné sa zapojiť na mikroúrovni, poznať náladu partnera, súčasné pracovné projekty, problémy s dochádzaním, okamžité napätie a úspechy.
Empatia
Empatia ide s láskavosťou. Predovšetkým by ste mali byť vy a váš partner k sebe milí. Predtým, ako budete okamžite reagovať na akúkoľvek situáciu, sa musíte vcítiť do pocitov toho druhého a potom ľutovať svoje činy alebo slová. Byť láskavý, trpezlivý a starať sa o seba každý deň je zdrojom veľkej radosti zo vzťahu a vytvára zdravé dlhodobé spojenie.
Byť spontánni
Vzťah môže dosiahnuť štádium, keď o druhej osobe viete takmer všetko a takmer inštinktívne môžete tiež zmerať jeho reakcie. Preto je pre trvalý vzťah kľúčová spontánnosť. Vyslovte slová „Milujem ťa“, ukážte lásku pomocou objatí a bozkov a často sa usmievajte na svojho partnera, najmä v preplnenej miestnosti. Nechajte svojho partnera pocítiť pozornosť.romantika.jpg
Urobte si čas, aby ste si navzájom užili spoločnosť
Možno budete tvrdo pracovať na vybudovaní lepšieho života spolu, ale nenechajte si ujsť túto cestu. Ak sa neustále usilujete iba o dosiahnutie cieľov, vynecháte kvalitný čas medzi sebou, a čo je najdôležitejšie, bavte sa navzájom – to je predovšetkým to, o čom je vzťah! Z dlhodobého hľadiska sa musíte okrem dosiahnutia určitej úrovne životného štýlu aj smiať a mať ľahšie chvíle.