Snaha schudnúťa prevencia pevného zdravia

Snaha alebo potreba schudnúť nemusí mať vždy za cieľ iba vizuálne hľadisko a to, aby sme vyzerali dobre v plávkach, ale ide takisto o prevenciu a v niektorých prípadoch priamo liečbu obezity.

toast s metre

Prvým varovným signálom je nadváha, i keď v prípade nižšej nadváhy nemusíme vravieť priamo o fatálnych následkoch, ale určite o ideálnom čase k tomu, aby sme začali venovať pozornosť zdravšiemu stravovaniu a životnému štýlu. Vždy je ešte čas dať veci do poriadku a určite je to ľahšie teraz, než pokiaľ nám bude diagnostikovaná obezita a s ňou nadmerná tvorba tukov v našom tele, čo bude mať za následok viaceré zdravotné problémy dôsledkom obalovania organizmu tukovými zásobami a jeho celkovým zaťažením. V takých prípadoch bude chudnutie našou prioritou, avšak kvôli zvýšenej tvorbe tukov bude priebeh oveľa komplikovanejší a okrem prísnej životosprávy zrejme budeme musieť zapojiť liečivé doplnky typu sibutramin.

nezdravé jídlo

Nadmerná tvorba tukov a rastúca hmotnosť sú jedným z hlavných faktorov, ktoré sa podpisujú na viacerých žiaľ známych a civilizačných ochoreniach, ktoré súvisia nielen s bolesťami kĺbov, ale takisto problémami so srdcom, pažerákom, nevraviac o pravdepodobnosti vzniku prostaty a erektilnej dysfunkcie u mužov, u žien zasa ochorení prsníka pri menopauze,… a pokračovať by sme mohli ďalej. Častým a neželaným efektom je takisto zvýšený cholesterol či vysoký krvný tlak.
V takýchto prípadoch je tak problém „či sa navlečiem do džínsov“ zrejme na poslednom mieste a dôležitejšie je bojovať za svoje zdravie a úbytok faktorov, ktoré so sebou prináša obezita či riziková nadváha. Dôležité pre nás bude zabrániť metabolickým zmenám, ktoré vedú k zvýšenej potrebe prijímať a tvoriť tukové zásoby.

Ako som na tom v súčasnosti ja?
Svoj súčasný stav si môžete zmerať i sami výsledkom indexu telesnej hmotnosti (BMI) zadaním údajov o svojej telesnej hmotnosti pomerom k vašej telesnej výške.