Nie sú to len žiarovky, skúste aj led pásy!

Akými spôsobmi dnes môžeme osvetliť naše priestory? Nie sú to len žiarovky, ale tiež moderné led pasy Led produkt so svojim skutočne všestranným využitím. Jednoduchý, ale praktický dizajn pásikov nám umožňuje umiestniť ich skoro kamkoľvek. Všade, kde potrebujete osvetliť či podsvietiť nejakú interiérovú súčasť, pracovnú plochu alebo predmet. Univerzálnosť je ich silnou stránkou.

led pásiky balenie

Led pásik (strip) sa stáva stále známejší nielen na slovenskom trhu s osvetlením, ale hlavne v našich interiéroch a v podstate ich vidíme takisto v exteriéroch. Ich praktickú stránku ocení veľa spotrebiteľov, no ich dekoračné a moderné vlastnosti priťahujú predovšetkým mladších zákazníkov. „Hipsterov“ a súčasnú generáciu mladých rodín, čo chcú svoje priestory zaujímavým spôsobom inovovať. Pásiky sa dajú umiestniť všade tam, kde by ste sa nedostali so žiarovkou a inými formami osvetlenia. Navyše sa dajú ideálne prispôsobovať svojou intenzitou a farbou svetla, populárne sú hlavne farebné diódy alebo technológia RGB (Red-Green-Blue).

  • Samolepiace pásky sú osadené led diódami
  • Diódy sú úsporné k pravidelnej spotrebe elektrickej energie

Ak chcete konkrétnejšie príklady ich využitia, často sa skloňujú s praktickým osvetlením kuchynskej linky. Sú to ale aj zrkadlá, spodok vane, schodiská, police, kde nájdu svoj účel. Rovnako môžu slúžiť napríklad na podsvietenie TV obrazovky, PC skrinky, interiéru auta a tých modelových príkladov je ešte viac.

kotúč, led pásy

Podľa predstáv konkrétneho použitia potom vyberajte ten správny typ, hľadieť sa pritom môže na farbu svetiel, resp. diód. Či hľadáte klasické biele led svetlo alebo skôr farebné či viacfarebné. Klasické biele svetlo má skôr funkčný význam a viacfarebné pásiky dekoračný, no všetko je to predovšetkým na vašom rozhodnutí. Samotná štruktúra je príjemne nenápadná a osvetlenie dokáže poskytnúť potrebnú intenzitu, napríklad pri osvetlení spomenutej kuchynskej linky či inej pracovnej plochy.