Na deň aj noc je navhodnejšie striebro

Vyjsť ráno z domu bez svojho obľúbeného šperku, retiazky na krku alebo náušníc na ušiach, si nevie predstaviť veľa žien. Tvoria súčasť našich každodenných outfitov bez ohľadu na to, čo máme na sebe. Je to možné vďaka univerzálnosti samotného striebra, ale aj typu a prevedenia šperku, ktorý nosíme.

Retiazka so zaujímavým príveskom

Platí nepísané pravidlo, že na bežný deň si vyberáme jednoduché a málo nápadné šperky, ktoré naše oblečenie iba dotvoria, ale nepútajú nechcenú pozornosť. Naopak je to pri veľkých večerných toaletách, ktoré sa nosia na slávnostné spoločenské udalosti, tam sa strieborné retiazky ozdobám medze nekladú, ale aj tu platí rovnica: jednoduché šaty = extravagantný šperk a naopak. Zo striebra sa vyrábajú najrozličnejšie druhy šperkov, ktoré nosíme, retiazky, prstene, náušnice či náramky, všetky majú svoj punc a sú zo striebra s rýdzosťou 925/1000.

retiazka

Obchody sú plné najrozmanitejších typov retiazok, určených pre každú vekovú kategóriu. Vyrábajú sa tenké s retiazkovými očkami, plné, tenké a hrubé, točené alebo zapletané, môžeme si na nich zavesiť prívesok alebo si ich nechať bez nich, pestrá ponuka osloví určite každú žena a každá si z nej určite aj vyberie tú, ktorá sa jej páči. Striebro sa na výrobu šperkov využíva odjakživa, ženy sa totiž rady páčili a skrášľovali vždy, vymýšľali si preto najrozličnejšie ozdoby zo všelijakých dostupných materiálov kam patrilo drevo, oceľ, vzácne kovy ako zlato a striebro, ale aj priadze či motúzy a podobne.

modelka, sexy, spodné prádlo

Ku krásnej žene patria krásne šperky

V oblasti módy sa striedajú trendy každú sezónu, no striebro stále zostane žiadané a obľúbené, pretože nie je až také slávnostné ako lesk zlata, ale je dosť výrazné, aby sa dalo využívať aj na ozdobovanie pri slávnostných príležitostiach. Stačí, ak sa retiazka ozdobí ešte nejakými kryštálikmi či farebnými kamienkami alebo perlami a hneď sa z nej stane extravagantnejší kúsok. Honosne pôsobí aj viacero retiazok zavesených na krku naraz, ide o najnovší trend a je naozaj zaujímavý.