Coronavirus.app

Na internete vznikla stránka, ktorá sa venuje počtu nakazeným týmto vírusom a počtu vyliečených i počtu umretých na tento hrozný koronavírus. Tento vírus útočí veľmi rýchlo a človek ani nevie koľko presne je nakazených ľudí.
Na tejto stránke nájdete mapku sveta, kde si viete pozrieť z ktorého štátu je najviac nakazených. Pribúdajú tam už aj iné štáty ako je Čína, kde sa vyskytla nákaza. Pri týchto nakazených, vám napíše aj počet ľudí, ktorí sa vyliečili z tohto vírusu. Stále sa viac ľudí vylieči z vírusu ako umrie naň. Číslo mŕtvych síce stále každým dňom narastá, ale počet vyliečených je takmer päťnásobne väčší. To je paradox, prečo aj takéto informácie médiá nehovoria, že počet vyliečených je vlastne väčší ako počet mŕtvych.aplikácia infikovaní.jpg
Stále je však veľmi veľa ľudí nakazených. Hoci nemocnica bola postavená za desať dní, niektorým ľuďom to už nepomohlo a museli umrieť samy doma. Vraj títo ľudia sa do tejto štatistiky nezapočítavajú, čo je dosť klamlivé, keďže pravdepodobne zomreli tiež na tento vírus, hoci im ho nemal kto diagnostikovať. Veď si pomyslite, že aké musia byť tam rady u lekárov, keď na Slovensku ani nemáme takýto vírus a máme plné čakárne pacientov.anjel sa modlí.jpg Musíte si zobrať celý deň voľna na to, aby ste mohli sedieť v čakárni pri často dosť chorých pacientoch. Hoci vám nič také hrozné nie je, musíte tam sedieť a veľmi ľahko sa potom nakazíte. Nuž, to je také naše zdravotníctvo. Nechcem si pomyslieť, čo by bolo, keby sa to dostalo až sem. Snáď by sme ani nemali poriadnu zdravotnú starostlivosť, pretože by sa to vôbec nestíhalo, vzhľadom na malý počet nemocníc na Slovensku. Menšie nemocnice sa totiž zrušili a nám zostali len nemocnice vzdialené aj päťdesiat kilometrov od nás. Čo je to dosť dlhá vzdialenosť na to, aby sme tak všetko z daného kraja išli a žiadali, aby nás preverili, vyliečili a poslali domov.