Ako vyzerá moderný drevodom

Stavby z dreva, v nás nejako podvedome evokujú vidiek, les, staré fotografie, jednoducho niečo, čo má svoju neopakovateľné atmosféru, no len málokedy ich považujeme za vyslovený symbol súčasnosti. Predpokladajme, že nežijete v žiadnej uzavretej škatuľke a viete, že drevo a všetko čo súvisí s prírodou, je dnes v kurze. Takže to logicky platí aj o drevodomoch. Aby takáto stavba spĺňala ozajstné požiadavky moderného domu, musí mať niekoľko detailov, ktoré budú neprehliadnuteľné.Drevený dvojposchodový zrub s oknami a sklenenými dverami.jpg

Súhra dreva a moderných prvkov

Drevo sa dá skombinovať s čímkoľvek, a to ako s materiálmi, tak s jednotlivými štýlmi. Je veľmi podmanivé, nenápadné a zároveň dostatočne výrazné. Drevo môžete jednoducho prispôsobiť tak, aby zapasovalo do vašej predstavy.
Absolútne geniálnou kombináciou je spojenie dreva a skla. Ide doslova o súhru dvoch materiálov, ktoré spolu nemôžu vyzerať inak , ako vynikajúco.

Keď sa povie sklo a dom, tak si asi predstavíte hlavne okná. Nepochybne práve na týchto miestach, môžete sklo využiť naplno. Lepšie ako okná klasické, sú tie väčších rozmerov alebo neklasických tvarov. Okná však nie sú jediným miestom, kde môžete mať sklo vo svojom drevenom dome. Ďalšou možnosťou, sú skleněné dveře, ideálne väčšie, výrazné a posuvné.
Výborným riešením sú aj priečky zo skla a úplne najlepšie riešenie je, ak všetky tieto tri veci skombinujete dohromady. Snažte sa hlavne o to, aby ste medzi drevom a moderným sklom, udržali akúsi rovnováhu. Inak sa vám vaše snahy o moderný drevený dom, môžu zrútiť ako domček z karát.Izba zariadený dreveným nábytkom, drevená podlaha a veľké sklenené dvere.jpg

Aj sklo môžete kombinovať s ďalšími modernými materiálmi, no buďte opatrní. S drevom, sklom a ešte nejakým tým moderným materiálom, by ste to mohli veľmi ľahko prehnať. Stavte hlavne na kovy. Snažte sa, aby v priestore príliš nedominovali, skôr ho iba dotvárali do dokonalosti. Absolútne nevhodný je plast alebo iné – neidentifikovateľné materiály, ktoré na prvý pohľad pôsobia, akoby pricestovali z budúcnosti.